نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
سفر به روایت سرفه ها
کتاب"سفر به روایت سرفه‌ها" سفرنامه جانبازان شیمیایی به هیروشیما نوشته "حمید حسام" است.

حمید حسام در خصوص کتاب سفر به روایت سرفه ها، اظهار داشت: موزه صلح هر ساله برنامه سفری را به هیروشیما و ناکازاکی تدارک می بیند که در آن جانبازان شیمیایی در کنار بازماندگان فاجعه هیروشیما در کنار هم قرار می گیرند و پیام نفی استفاده از سلاح های شمیایی را به گوش جهانیان می رسانند.

این کتاب در قالب سفرنامه است و در شش فصل به مشکلات مصدومان شیمیایی می پردازد.

هیروشیما با تمام ابعاد فاجعه آمیزش در سطح جهان شناخته شده است اما کمتر کسی در سطح دنیا اطلاع دارد که در ایام جنگ،19هزار و500 بمب شمیایی بر ایران فروریخت و آمار تلفات ما چیزی بیشتر از تلفات بمباران هیروشیماست.


بسیاری از مصدومان شیمیایی مردمان غیر نظامی ساکن در سردشت و سرپل ذهاب هستند.
در بخش هایی از این کتاب روایت گزارش گونه ای از ژاپن به تصویر در آمده است و سعی شده به همراه مصدومان هیروشیما و ناکازاکی به یک همذات پنداری برسم.


گرچه جنگ ایران و عراق و مسئله هیروشیما و ناکازاکی دو موضوع جداگانه بوده است اما برخورد آمریکا و سیاست های آن ها در سازمان ملل متحد در مورد هر دو کشور یکی بود.

این کتاب در نهایت به این نقطه می رسد که ایرانیان صلح دوست هستند و آن چه برسرجانبازان ما آمد صرفا به خاطر دفاع آن ها از کشورشان بود.

این کتاب در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در غرفه‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و  انتشارات صریر عرضه شد. این کتاب در 6 فصل و با قیمت 5000 تومان ارائه می‌شود.

شناسنامه کتاب


عنوان: سفر به روایت سرفه ها: سفرنامه هیروشیما
تاریخ ثبت: خرداد 7, 1392
تاریخ ویراش: خرداد 11, 1392
شابک: 978-600-5156-97-3
تاریخ اولین چاپ:1391
نوع جلد: شومیز
قطع:رقعی
قیمت(ریال): 50000
شمارگان: 3000
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات:  208
وزن(گرم):266

نگارنده : fatehan1 در 1392/7/3 9:31:11


نظرات :