نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
پشت ابرهای خاکستری
كتاب «پشت ابرهای خاکستری» نخستین یادنامه سردار شهید علی هاشمی به همت غلامرضا فروغی‌نیا از همرزمان شهید و با حمايت روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري اهواز است.  این کتاب شامل تصاویر و خاطرات سردار، از سال‌های ابتدایی انقلاب اسلامی تا روزهای پایانی دفاع مقدس است.
معرفی کتاب

«پشت ابرهای خاکستری»، عنوان نخستین یادنامه سردار شهید علی هاشمی است که به همت غلامرضا فروغی‌نیا از همرزمان شهید به زیر چاپ رفت.

 این کتاب که شامل تصاویر و خاطرات سردار از سال‌های ابتدایی انقلاب اسلامی تا روزهای پایانی دفاع مقدس است، زندگی فرماندهی را به تصویر می‌کشد که در عین سادگی و دست یافتنی بودنش، روح بزرگ و استواری دارد که مانند شمعی در میان جمع زیادی از رزمندگان اسلام در جبهه‌های نبرد بوده است.

«پشت ابرهای خاکستری» با نگاهی تازه به روایت زندگی سردار، دریچه جدیدی بر روزها و شب‌هایی است که در گذر سال‌ها به فراموشی سپرده شده‌اند.

در این یادنامه، تصاویر منتشر نشده و تازه‌ای از سردار به همراه یاران خود دیده می‌شود که با توضیحات مولف، ابعاد مختلف شخصیت شهید و سایر رزمندگان را در معرض نگاه ما قرار می‌دهد.
 
یکی از ویژگی‌های منحصربه فرد این یادنامه، تکیه بر تصاویر گویایی است که مستندتر از هر سخن و توضیحی، یادآور سال‌هایی‌ است که صفا و صمیمیت، شجاعت و از خود گذشتگی شاخص آدم‌های آن بوده است.

 
این یادنامه که با همراهی و همدلی جمع زیادی از رزمندگان در سپاه حمیدیه، سوسنگرد و قرارگاه نصرت آماده شده، در 140 صفحه در قطع خشتی و با همکاری روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری اهواز به زیر چاپ رفته است.
 
سردار علی هاشمی در چهارم تیرماه 1367 در تهاجم نیروهای بعثی به جزیره مجنون  در محاصره دشمن افتاد و در حالی که تا آخرین لحظه مقاومت می‌کرد، به شهادت رسید.
 
پیکر پاک این شهید بزرگوار پس از 22 سال به آغوش وطن بازگشت و در جوار سایر شهدای جنگ آرام گرفت.
 
سردار سرلشکرشهید علی هاشمی، فرمانده قرارگاه اطلاعاتی و به کلی سری نصرت بود که نقش تعیین کننده‌ای در عملیات خیبر داشت.
 
وی به دلیل رشادت و فهم بالای نظامی در سال 1365 به فرماندهی سپاه ششم امام صادق رسید که مسئولیت مهمترین خطوط نبرد، یعنی منطقه میانی جبهه جنوب از کوشک تا چذابه را به عهده داشت و در همین مسئولیت بود تا به لقای حق رسید. 

این کتاب زندگی فرماندهی را به تصویر می‌کشد که در عین سادگی و دست یافتنی بودنش، روح بزرگ و استواری دارد که مانند شمعی در میان جمع زیادی از رزمندگان اسلام در جبهه‌های نبرد بوده است.

اين يادنامه،تكيه بر تصاوير گويايي دارد كه مستندتر از هر سخن وتوضيحي و يادآور سالهايي است كه صفا، صميميت ، شجاعت و از خود گذشتگي شاخص آدم هاي آن بود.

نگارنده : fatehan1 در 1392/7/10 10:21:20


نظرات :