نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
جنگ دوست داشتنی
این کتاب خاطرات سعيد تاجيك نويسنده جوان و رزمنده جبهه‌هاي جنوب است. سعيد تاجيك لحظه‌هايي را در جنگ به تصوير مي‌كشد كه كمتر در ديد ديگران به‌ويژه خبرنگاران داخلي و خارجي آمده است.
وي در جنگ به خلق آدمياني مي‌پردازد كه عينيت داشته و اكنون شبه اسطوره مي‌نمايند، مردان بزرگي كه همگي در آفرينش قصه‌هاي او نقش يكسان دارند، شهيد همت و باكري براي او فرماندهاني است كه تاريخ اين مرز و بوم فقط مي‌تواند در بپرورد. تاجيك تلاش مي‌كند در اين كتاب چهره آنان را زيبا بنمايد و پرده از بقاي زيباي آنان بردارد.
نويسنده كتاب "جنگ دوست‌داشتني" گفت: جنگ دوست‌داشتني، مجموعه کاملی از خاطرات من است كه به ‌پيشنهاد مرتضي سرهنگي، مسوول دفتر ادبيات و هنر مقاومت نوشتم و نگارش آن 11 ماه به طول انجاميد.

سعيد تاجيك درباره انگيزه خود از نگارش اين كتاب اظهار داشت: چون اين كتاب بر اساس مشاهدات عيني و خاطرات خودم از دوران جنگ تحميلي است، به نسل های امروز و بعد تعلق دارد.

اين نويسنده افزود: فرزندان ما از دوران ابتدايي تا مقاطع بالاي دانشگاهي متأسفانه مطلبي درباره دوران جنگ و دفاع مقدس به صورت تخصصي نمي‌خوانند و با اين موضوع فاصله زيادي دارند.

فضای این کتاب سعید تاجیک، بخشی از جنگ را زنده می کند که آن را دوست داشتنی می داند. یعنی فضای عاطفی و معنوی حاکم بر سنگر ها ایرانی و حواشی آن.مشخصات کتاب :

 نوبت چاپ:ششم
سال چاپ : 1390
شمارگان کتاب :2500 
شابک:9789645062154
قطع:رقعی
جلد:گالینگور
تعداد صفحات:568
ناشر : سوره مهر

نگارنده : fatehan1 در 1392/8/11 12:7:44


نظرات :