نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
«سهمیه‌ای برای بهشت»
کتاب «سهمیه‌ای برای بهشت» مشتمل بر نگاهی گذرا به زندگی شهید حیدریان از دریچه نگاه و خاطرات خانواده و همرزمان شهید از دوران مبارزات انقلاب اسلامی


جعفر حیدریان متولد سال ۱۳۳۵ در قم، یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس بود که روز دوم فروردین سال ۶۱ در عملیات «فتح‌المبین»، هنگام آزاد سازی منطقه «تپه چشمه» به شهادت رسید. او یکی از شهدای روستای فردو قم و ۶۰۰۰ شهید این استان است. زندگی‌نامه این شهید با عنوان «سهمیه‌ای برای بهشت» با مشارکت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم به چاپ رسیده است.

کتاب مشتمل بر نگاهی گذرا به زندگی شهید حیدریان از دریچه نگاه و خاطرات خانواده و همرزمان شهید از دوران مبارزات انقلاب اسلامی، آزاد سازی باشگاه افسران سنندج قبل از آغاز جنگ تحمیلی، حضور در تیم حفاظت امام خمینی (ره) در قم و در نهایت شهادت در عملیات فتح المبین است. صفحاتی از کتاب نیز به بیان خاطرات دوستان ورزشکار شهید از روحیه ورزشی و اخلاق جوانمردانه اش در مسابقات فوتبال اختصاص یافته است.


اولین و بزرگترین مجموعه ورزشی استان قم به نام شهید جعفر حیدریان نامگذاری شده است. کتاب سهیمه‌ای برای بهشت در سال ۹۶ و در ۸۸ صفحه به همراه تصایری از شهید حیدریان، از سوی انتشارات بین الحرمین قم انتشار یافته است.

ایسنا

نگارنده : fatehan02 در 1396/9/18 11:59:14


نظرات :