نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
پایین دژ
این کتاب بیش از هفتاد برش زندگی شهید علی محمدی،‌ فرمانده گردان 410 حضرت رسول (ص) از لشکر 41 ثارالله را دربر دارد. وی فرمانده غواصان این گردان بود و در منطقه شلمچه در عملیات کربلای پنج به شهادت رسید.

احمد ایزدی،
نویسنده اثر ، درباره جلد نخست مجموعه ستارگان کویر با عنوان «پایین دژ» که در فاصله سه ماه به چاپ دوم رسید اظهار کرد:
برش‌های انتخاب شده برای کتاب فارغ از شعار زدگی است و مخاطب به راحتی می‌تواند خود را جای شهید بگذارد. برای سنجش ارتباط مخاطب با متن هم پیش از چاپ برش‌های انتخاب شده را در اختیار جمعی از افراد قرار دادم. نظر بیش از 90 درصد آن‌ها نسبت به متن مثبت بود. در واقع به دنبال کلی‌گویی نبودم بلکهه به عملکرد وی در شرایط سخت اشاره دارم که چگونه حتی در پشت خاکریز دشمن نماز خواند.

ایزدی درباره بهره‌گیری از منابع برای نگارش کتاب خود افزود: اطلاعات بر مبنای مصاحبه‌های آرشیو شده در موزه دفاع‌مقدس کرمان است. این مصاحبه‌ها در سال‌های 1375 و 1376 با همرزمان شهید انجام شده بود که برای نگارش کتاب‌ به آن‌ها تکیه کردم.
 
وی ادامه داد: انتخاب متن‌ها هم دو دلیل داشت نخست آ‌ن‌که مصاحبه‌های انجام شده غیرحرفه‌ای بود و فضای گفتمانی ساده و صمیمی داشت و مساله دیگر روایت صادقانه راویان بود که باعث شد به نکات نابی از زندگی شهید دست پیدا کنم، مانند حس پیشگویی شهید محمدی یا خوابی که قبل از عملیات کربلای پنج درباره شهادت خود دید.

چاپ دوم کتاب «پايين دژ» در قطع خشتی و 84 صفحه با شمارگان دو هزار نسخه و بهای 25 هزار ریال به زودی از سوی نشر عماد فردا منتشر می‌شود

نگارنده : fatehan1 در 1392/5/2 12:26:13


نظرات :