نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
حکایت زمستان
نويسنده در اين كتاب به واگويي خاطرات يكي از رزمندگان دفاع مقدس مي‏پردازد و حكايت رزمنده‏اي را بيان مي‏كند كه در صحنه‏ هاي  نبرد مي‏رود تا توسط دشمن در يك گور دسته جمعي دفن شود ـ در واپسين لحظات ـ متوسل به وجود حضرت ابوالفضل العباس(ع) مي‏گردد و به معجزه آن حضرت از مرگ حتمي نجات مي‏يابد. پس از آن در دل دشمن و در ميان اردوگاه‏هاي مخوف چند بار دست به عمليات‏هاي شهادت‏ طلبانه مي‏زند اما... از نكات قابل توجهي كه نويسنده در اين كتاب تلويحا به آن اشاره مي‏كند، مسئله ارتباط رزمندگان و آزادگان با توسل به اهل‏بيت(ع) است كه رمز و راز موفقيت‏هاي آنها را در همين‏جا بايد جستجو كرد.

خاطرات آزادگان از دوران اسارت صفحه ای ماندگار از کتاب دفاع مقدس است. کتاب حکایت زمستان خاطرات آزاده سرافراز عباس حسین مردی است که از لحظه های اسارت خود سخن  می گوید. از  ارتباط معنوی اسرا با اهل بیت صحبت می کند و نجات خود از مرگ حتمی را با توسل به اهل بیت بیان می کند. در این کتاب با شکنجه های قرون وسطایی بعثی ها روبرو می شوید. بارها همراه با راوی به  استقبال شهادت می روید و خواهید دید که فرزندان این خاک دشمن را در خانه خودش در پنجه داشتند و حتی برای نابودی آنها اقدام می کردند.

برخي كتاب ها خواب را از چشمان آدم مي گيرند.

۱- اين يك كتاب تك راويست يعني فقط از زبان خود نقش اول كتاب روايت شده است لذا از اين نظر مي توان اين كتاب را در كنار كتاب هايي چون: دا/بابانظر/نورالدين پسر ايران و ... ديد
۲- از گفتن مباحث اضافي و غير لازم خودداري كرده است و اين خواندن كتاب را راحت مي نمايد.راوي عموما در خاطرات به اصل چيزي كه مي خواد مي پردازد و از حواشي جلوگيري مي كند.
۳- توانسته است تصوير خوبي را در فهم آنچه بر اسرا مي گذشته است ارائه دهد و زبان خاص راوي و هنر نمايي مولف كه كتاب را خواندني كرده است،مخاطب را در غم ها و شادي ها شريك مي كند .لذا در جاهايي از كتاب انسان گريه اش خواهد گرفت و در جايي مي خندد.در واقع اين كتاب به قصد دادن يك سري از اطلاعات آن زمان نوشته نشده است و خواسته است با مخاطب ارتباط بگيرد.
۴-قلم اين كتاب روان است
۵-مي توان مديريت بحران را از اين كتاب آموخت و ياد گرفت كه در اوج بي امكاناتي چگونه بهترين نتيجه را گرفت.
۶- نقش توسل به ائمه اطهار عليهم السلام كليد واژه اصلي اين كتاب است.


این کتاب به دلیل روایت ماجراهای پر شور و هیجان، جذابیت کم نظیر و به کار گیری نثری شیوا و روان، تا کنون بیست و سه نوبت از سوی انتشارات ملک اعظم تجدید چاپ و راونه بازار کتاب شده است.


در بخشی از این کتاب عنوان شده:
«در انتهای آن زیرزمین، دوتا چنگک با شکل و شمایل عجیب و غریبی از سقف آویزان شده بود که سی چهل متر با من فاصله داشت. جوانک احمق خیلی آرزو می کرد که یک روز به او اجازه دهند تا مرا با آن چنگک ها شکنجه کند. می گفت: نمی دانی چه کیفی داره!

با این که بیشتر وقت ها حالم برای حرف زدن مساعد نبود، ولی برای اینکه جلویش کم نیاورم گفتم: بگو ببینم چه کیفی داره تا منم کیف کنم.

گفت: برای تو که کیفی نداره، چون این بلا می خواد سرت بیاد، ولی برای ما خیلی کیف داره...»

«حکایت زمستان به قلم سعید عاکف در 284 صفحه از سوی انتشارات ملک اعظم به چاپ رسیده است.


برای دانلود کتاب به بخش دانلودها، گروه کتاب الکترونیکی مراجعه کنید.

نگارنده : fatehan1 در 1392/5/29 11:25:17


نظرات :