نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
با شهیدان رفاقت کنیم
من کوچه گرد فضای مجازی ام این روز ها که قدم گذاشتن در کوچه و خیابان سخت می شود. نمی توانم دید خیلی از نادیدنی هایی که به وفور دیده می شود. نمی توانم شنید خیلی از ناگفتنی هایی که به گفت درمی آید. خسته از آنچه نباید باشد و هست، دوست دارم صفحات این روشن فضایی که مجازی می خوانند ولی پر از حقیقت است را بگشایم و در نورانیت کلمات و تصاویرش، چراغ جان بر افروزم.


دوست دارم در باران روحانی کلمات، دیده و دل بشویم. دوست دارم طرح های ناب این کانال ها را چنان به چشم بکشم و به تماشا بگذارم که کسی جز عشق نبیند. همین دیروز بود که در کوچه گردی های فضای مجازی، به درک جلوه ای تازه از حقیقت ، میهمان شدم که حیفم آمد شما سر این سفره ننشینید و به معرفت مضاعف برنخیزید . پس بسم الله برای این سفره نشینی و بسم الله برای درک تجلیات ناب و بسم الله الرحمان الرحیم؛ تا حالا فکر کردی با یه شهید رفیق شی؟ از اون رفیق فابریکا؟ از اونا که همیشه با همن؟ خیلی حال میده، امتحان کردی؟ هر چی ازش بخوای بهت میده!!آخه خاطرش پیش خدا خیلی عزیزه، میخوای باهاش رفیق شی؟ این شما و این نقشه راهی که همه ما را به مقصد می رساند؛

گام اول: "انتخاب شهید"، به یه گردان نگاه کن! به صورت شهدا نگاه کن به عکسشون، به لبخندشون ببین کدوم رو بیشتر دوس داری با کدوم یکی بیشتر راحتی؟!

گام دوم: "عهد بستن با دوست شهیدت" . یه جایی بنویس؛ البته اگه ننوشتی هم اشکال نداره. با دوست شهیدم عهد می بندم پای رفاقت او تا لحظه مرگم خواهم بود و از تذکرات دوستانه او به هیچ وجه روی نمی گردانم.

گام سوم:"شناخت شهید"،تا میتونی از دوست شهیدت اطلاعات جمع آوری کن. عکس، فیلم، صوت، کتاب و وصیت نامه ...

گام چهارم:"هدیه ثواب اعمال خود به شهید"، از همین الان هر کار ثوابی که انجام میدی، فقط یه جمله بگو:"خدایا! ثواب این عملم برسه به دوست شهیدم". طبق روایات نه تنها ازت چیزی کم نمیشه، بلکه با برکت تر هم میشه!

بچه ها! شهید، اونقدر مقام بالایی داره که نیازی به ثواب کار ما نداشته باشه!

تو با این کار خلوص نیت و علاقت رو به شهید نشون میدی!

گام پنجم: "درگیر کردن خود با شهید"، سریع همین الان بک گراند گوشیتو عوض کن و عکس دوستتو بزار!!

در طول روز باهاش درد دل کن. باهاش حرف بزن. آرزوهاتو بهش بگو ...

گام ششم: "عدم گناه در حضور رفیق"، روح شهید تا گام پنجم بسیار از شما راضیه، ولی آیا در حضور دوست معنویت میتونی گناه کنی؟حجابمون، رابطمون با نامحرم، چت با نامحرم، غیبت، دروغ، حق و ناحق کردن، بازی با آبروی مردم، نمازامون و ...

گام هفتم: "اولین پاسخ شهید"، کمی صبر و استقامت در گام ششم، آنچنان شیرینی برای شما خواهد داشت که در گام بعدی گناه کردن براتون سخت میشه..

گام هشتم:"حفظ و تقویت رابطه تا شهادت (مرگ)، گام های سختی رو کشیدین! درسته؟ اما عاشقانه است، اما پر شکوه است،

مطمئنا با شیرینی قلبی همراه بوده  و خواهد بود.

تعجب که نکردی چرا مسیر را در 8 گام تعریف کردم؟ آخه دفاع مقدس، 8 سال در جبهه طول کشید هر چند هنوز هم ادامه داره، یک چیز دیگه هم هست پشت این عدد 8؛ امام رضا (ع)، که امام هشتم ماست و ما ایرانی ها را با حضرت ثامن الائمه(ع) راز های عاشقانه است و هر چه زیبایی داریم از اوست و شهدای ما هم خود را با امام رضا (ع) تعریف می کردند. امروز هم حرف همان شهداست که آی مردم! خود را به حرم دخیل ببندید که خرج عشق را فقط از سفره امام هشتم می توان برداشت. به حرم هم که رفتیم، به نیابت از شهدا، زیارت بخوانیم چنانکه آنان در بر حضرت دوست، بر سفره عند ربهم یرزقون ، خدا را سلام می دهند.....
محمد رضا شهیدی 


نگارنده : fatehan02 در 1396/9/21 8:55:24


نظرات :