نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
لینک های خونین
در ایام ماضی وقتی اهالی سینما بنا به نمایش تصاویری از جنگ های نوین و پیشرفته را داشتند دست به دامان "بشقاب پرنده" و "سلاح های لیزری" و "توپ های ذوب کننده" و.. میشدند ولی حالا که جهان دچار جنگی نوین گشته قاعده کار عوض شده و پش بینی ها غلط از آب در آمده. حالا سلاح های کاربردی و کشنده در جیب ها جا می شود. صحبت از کلت و یا هفت تیر کمری نیست! ما از موبایل و شبکه های اجتماعی حرف می زنیم...حزب الله سایبر: بیش از سه سال از آغاز جنگ به ظاهر داخلی ولی در باطن جهانی سوریه می گذرد.جنگی که از اعتراضات تند در شبکه های اجتماعی آغاز شد و حالا آتش آن علاوه بر بخش های عمده ای از سوریه به دامن عراق هم افتاده است. جنگی که به شهادت تمامی کارشناسان با شیوه ی بدیع جذب از طریق شبکه های اجتماعی توانسته است معادلات سیاسی، اجتماعی و نظامی منطقه را تحت الشعاع خود قرار دهد.

برخلاف  تلاش واهی برخی رسانه های عربی و گاها داخلی که در ابتدای امر قصد "نادان و عقب افتاده" جلوه دادن  نیروهای داعش را داشتند در مدت زمانی کوتاه مشخص شد که این بار شرایط متفاوت است و تروریست های دشداشه پوش و مشکین نقاب سوریه برای پوشش ضعف های پرتعداد نظامی خود از تیم رسانه ای قوی و کارکشته ای بهره می برند که تنها بخش کوچکی از آن  "گروه رسانه ای الحیات" را تشکیل می دهند که حجم عمده ای از پیام های مخابره شده روزانه منطقه خاورمیانه در شبکه های اجتماعی را به خود اختصاص داده است و در قالبی حرفه ای و با کیفیت عالی به بازتاب عملیات ها و اهداف داعش می پردازد و بطور مستمر و فعال به جذب نیرو و حامی از طریق شبکه های اجتماعی و مجازی مشغول است.

قطعا سرعت بسیار بالای مخابره محتوا در هر شکل و قالب، گستردگی جامعه مخاطبین از شرقِ دور تا قلب اروپا و آمریکا و از همه مهمتر عدم امکان فیلترینگ و محدودسازی دسترسی تاثیر بسیار زیادی در انتخاب شبکه های اجتماعی به عنوان درگاه نخست تبادل اطلاعات برای نیروهای داعش داشته است.رسانه ای که یک سر آن را باید در گوشی تلفن همراه تروریست حاضر در صحنه نبرد و سر دیگر آن در اتاق خواب جوان اروپایی و آمریکایی جست.  روند پویا و رو به رشدی که در طول 3 سال موفق شده بیش از 70000 کمپین را در شبکه های اجتماعی راه اندازی کند، یعنی رقم باور نکردنی حداقل 64 کمپین در روز!

گروهک داعش که خود را مرید و مقلد جریان سلفیت می نامد در حالی حضور خود در شبکه های اجتماعی و رسانه های مجازی را گسترش می دهد که استفاده از ساده و پیش پاافتاده ترین وسایل ارتباط رسانه ای مانند سینما و تلویزیون و حتی رادیو تا چندی پیش  توسط علمای!!! سلفی حرام اعلام شده بود ولی مفتی های سعودی با مشاهده تاثیر بسزا و بی بدیل شبکه های اجتماعی در روند جذب و سازماندهی پیاده نظام خود در داعش دست به چرخشی ایدئولوژیک و البته تاکتیکی زده و حضور در فضای مجازی را "بای نحوکان" حلال و حتی واجب اعلام نموده اند.

حضور تروریست هایی در سوریه با بیش از 30 ملیت مختلف اعم از زن و مرد  و در سن و سال مختلف نشان دهنده عمق نفوذ داعش در میان شبکه های اجتماعی جهانی می باشد.جبهه ای که مدت هاست از سوی رزمندگان سایبری خط مقاومت مورد بی توجهی قرار گرفته است و باید پذیرفت مقاومت اسلامی و شیعی منطقه ضربات جدی از این دریچه خورده ولی متاسفانه هنوز بیدار نشده است. تسلیم موصل با  بیش از 1800000 نفر جمعیت در کمتر از یک روز و اعتراف رسانه های داعش از جمله فرقان و الحیات در خصوص پیش آمادگی ذهنی بخش عمده ای از مردم موصل برای تسلیم و همکاری با داعش از ثمرات همین تلاش سایبری و حضور مستمر این گروهک تروریستی در شبکه های اجتماعیمی باشد.

مدت هاست که تروریست های داعش علاوه بر سلاح های سخت در شبکه های مجازی از سمت آمریکا و غرب حمایت می شوند و این بار دیگر ماهیگیری را یاد گرفته اند و هر تروریست داعشی که شاید تا چند صباح پیش تر سواد خواندن و نوشتن را هم نداشت حالا تبدیل به یک پروپاگاندای رسانه ای شده است و تئوری های مک لوهان و نیومن و هابرماس را از بر  است  و لینک های خونین خود را در فضای مجازی به بهترین نحو ممکن نشر می دهد و به اشتراک می گذارد و در صور جنگ با مظلوم می دمد تا سربازان شیطان را اینگونه  پشت دجال رسانه ای خود جمع نمایند و افسارشان را تا وسط معرکه عراق و سوریه بکشند .

در مقابل جریان خط مقاومت در منطقه به استثنا یک شبکه ی تلویزیونی محدود مانند المنار لبنان و چند کمپین کم طرفدار سایبری در شبکه های اجتماعی در اقدامی منفعلانه تنها شاهد و ناظر این رجزخوانی رسانه ای بوده اند و در خوشبینانه ترین وضع و اتخاذ تصمیم دست به فیلتر و یا محدود سازی کاربران شبکه های اجتماعی زده اند  که سیل قابل توجه حامیان جریان داعش در منطقه به ویژه کشورهای عربی تحت حمایت آل سعود نشان از بی تاثیری این تصمیم می باشد.


نگارنده : fatehan1 در 1393/9/23 9:57:54


نظرات :