نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
اقتضائات محیط، از نکات کلیدی رشد جامع
اقتضائات محیط، از نکات کلیدی رشد جامع
یکی از نکات کلیدی در رشد جامع اقتضائات محیط است و دانشجوی انقلابی یکی از محیط‌هایی که بطور ویژه با آن درگیر است محیط تشکل است، این تشکل و این کار ویژه هم برای او اقتضائاتی دارد و آسیب‌هایی مثلاً تجلی منیت در تشکیلات، و گاه منیت‌ها فردی است تا جایی که ما حتی می‌توانیم به تعداد بچه حزب‌الهی‌ها تشکل داشته باشیم، اینقدر پتانسیل برای تفرقه فراهم است، البته یک بخشی هم به شخصیت بچه‌ها برمی‌گردد. 
نگارنده : admin3 در 1396/9/28 21:45:8
شهید دکتر مجید شهریاری
شهید دکتر مجید شهریاری
یکی از شب های ماه مبارک رمضان بود. نمی‌دانم به چه مناسبتی بنا شده بود با هم به مسجد قندی حسن آباد - که در آن زمان مجالس سحرگاهی مرحوم آقا سید علی آقا نجفی هر شب در آنجا برگزار می شد - برویم. حدود ساعت یک یا دو شب یود که با هم عازم شدیم. در راه صحبت انتخابات مجلس شد. (ظاهرا دور سوم مجلس شورای اسلامی بود.) ایشان فرمودند: به نظر من بهتر است به کسانی رای دهیم که تابع نظر امام (ره) هستند و در مقابل حرف امام از خود نظری ندارند. تاکید ایشان این بود که در مقابل نظر رهبر انقلاب خوب نیست کسی "انا رجل" بگوید و تکیه بر عقل و علم خود کند.  کتاب شهید علم، جلد اول، ص103
نگارنده : admin3 در 1396/3/25 18:17:8
معنای بسیجی بودن دانشجو
معنای بسیجی بودن دانشجو
بسیجی بودن، به میدان آوردن همه‌ی تواناییهای خود در راه آرمانهای نظام اسلامی است. به تکاپوی امیدوارانه و هدفدار و سلوک مؤمنانه و رو به کمال است. این ویژگیها آنگاه که در دانشگاه و در قالب یک مجموعه‌ی دانشجویی ظهور می‌کند، پیشگامی و نوآوری و دلیری در میدان علم و سیاست و دینداری و خدمت را با خود به همراه می‌آورد. دانشجویان بسیجی باید خود را با این معیارها بسنجند و تلاش مجاهدت‌آمیز در راه هدفهای والا را هرروز بیشتر کنند.(بیانات خطاب به همایش مسئولین بسیج دانشگاهی کشور 1/6/85)
نگارنده : admin3 در 1395/10/18 11:11:47
✔️سخنرانی یامین پور در میان جمعی از روحانیون قم: ( مسجد امام حسن عسکری علیه السلام. پردیسان قم)
✔️سخنرانی یامین پور در میان جمعی از روحانیون قم: ( مسجد امام حسن عسکری علیه السلام. پردیسان قم)
عموم متدینین و نیروهای انقلابی از وضعیتی که دولت بوجود آورده است، بسیار ناراضی اند. ولی چاره چیست؟ برخی می گویند چرا شورای نگهبان چنین افرادی را تایید صلاحیت کرده که حالا کشور را به لبه ی پرتگاه ببرند؟ برخی هم فکر می کنند چاره ی کار برخورد امنیتی با برخی افراد است. برخی هم در جستجوی گزینه ای برای انتخابات سال بعد هستند. اما چاره کار در تبیین و روشنگری است. نظام ما مردمسالار است و دست آخر این مردم اند که انتخاب می کنند. تا سطح تحلیل مردم ارتقاء پیدا نکند براى عوامفریبان همیشه فرصت هست. رهبر معظم انقلاب فرموده اند بالا بردن سطح تحلیل سیاسی مردم، خودش یک کار فرهنگی مهم است. و اخیرا هم از تعبیر "جهاد کبیر" استفاده کردند. 
نگارنده : admin3 در 1395/9/6 12:39:22