نام کاربری :
کلمه عبور :
  عضویت در سایت
  بازیابی کلمه عبور
 
   
شهید اسد لاوی
شهید اسد لاوی
شهید اسد لاوی در سال1297 در شهر نقده به دنیا آمد. در آن زمان شهر نقده کوچک بود و امکانات آموزشی چندانی نداشت. حکومت وقت هم چندان توجهی به امر تعلیم و تربیت نمی نمود. به همین علت و دلایل دیگر او نتوانست از علم و سواد بهره مند گردد. وقتی که به سن ازدواج رسید، آئین و سنت پیامبر(ص) را به جا آورد که ثمره و حاصل آن دو دختر می باشد او در بازارهای محلی معامله می نمود. به خوش اخلاقی و حسن اعتماد مشهور بود. همه مردم به خاطر ایمانداری و معتمد بودن او را باور داشتند.
نگارنده : oromshahid در 1391/06/08 09:54:18.
شهيد ارشد طالبي
شهيد ارشد طالبي
شهيد ارشد طالبي در سال1347 در روستاي شيرين‌بلاغ از توابع نقده ديده به جهان گشود و دوران كودكي را دهمان روستا و تحصيلات ابتدايي را در شهرستان نقده و اروميه ادامه دادند و در امورات كشاورزي همياري پدر به كارهاي كشاورزي مشغول بود و در همان روستا در مراسمات مذهبي و ديني خويش مقيد بود و در18 سالگي جهت گذراندن خدمت مقدس سربازي عازم گشت و آموزش نظامي را در سپاه نقده و كرمانشاه گذرانيد و در مناطق ناامن شهرستان نقده از حمله سارال و قلات‌ماران و همچنين در منطقه كلاشين از فعالين سپاه بودند و در مناطق مختلف فعاليت داشت.
نگارنده : oromshahid در 1391/06/08 08:45:15.
شهيد ارشد پورايراني
شهيد ارشد پورايراني
شهيد ارشد پورايراني به سال 1348 در روستاي گوران آباد از توابع شهرستان نقده ديده به جهان گشود. با شروع جنگ تحميلي حق عليه باطل به جبهه هاي نبرد جنوب شتافت. بعد از برگشت افتخار آميز از جبهه هاي جنوب در مناطق عملياتي شهرستان نقده در زمره نيروهاي گروه ضربت منطقه در عملياتهاي مناطق حضور مؤثر و فعالانه داشت، تا اينكه به تاريخ در منطقه عملياتي سرشاخان در مورخه 65/5/22 در درگيري با ضدانقلاب خود فروخته به درجه رفيع شهادت نايل آمد.
نگارنده : oromshahid در 1391/06/08 08:42:29.
شهيد احمد فرامرزي
شهيد احمد فرامرزي
شهيد احمد فرامرزي در سرزمين پرصفا و حاصلخيز استان آذربايجانغربي در روستاي قلات از توابع شهرستان نقده در سال1333 چشم به هستي باز كرد. سالهاي كودكيش را در زادگاهش گذراند و با حال و هواي مذهبي خانواده‌اش قدم به دوران ابتدائي نهاد و تا كلاس پنجم ابتدائي تحصيل كرد، ولي مانند اكثر شهداي منطقه به دليل محروميت از تحصيل كناره‌گيري و به كشاورزي پرداخت و بعد از اينكه به سن جواني رسيد ازدواج كرد و صاحب2 پسر و2 دختر گرديد.
نگارنده : oromshahid در 1391/06/08 08:17:18.

آیتم های 27 تا 39 از 180